12 maja w sobotę Kluby Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach i Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczenicy zorganizowały zbiórkę krwi

w ramach XIII edycji ogólnopolskiej akcji strażacy w honorowym krwiodawstwie - "Ognisty Ratownik-Gorąca Krew. Dla wszystkich przybyłych przygotowano posiłek regeneracyjny, wyjątkowe okolicznościowe gadżety i pamiątki oraz liczne atrakcje m.in. malowania twarzy. Udostępniono także zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w ramach akcji Otwarte Strażnice".
Krew oddało 40 osób, co łącznie dało osiemnaście litrów krwi bezcennej dla ratowania życia ludzkiego. Krew oddali m.in. strażacy z KP PSP Gorlice oraz druhny i druhowie z niemalże wszystkich gmin powiatu gorlickiego, oraz mieszkańcy powiatu gorlickiego. Ilość oddanej krwi mogłaby być o wiele większa, niestety wielu strażaków krwiodawców, którzy zapowiedzieli swój udział w akcji krwiodawstwa, musieli udać się w tym czasie do gaszenia pożaru.
To pierwsza w tym roku akcja zorganizowana przez gorlickich strażaków jak widać po ilości osób w niej uczestniczących i ilości oddanej krwi cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Wszystkim osobom uczestniczącym i wspierającym akcję członkowie Klubu HDK przy KP PSP w Gorlicach i OSP w Moszczenicy serdecznie dziękują i zapraszają do wzięcia udziału w kolejnych akcjach. Kolejna wspólna akcja planowana jest na 18 listopada br. w remizie Moszczeńskiej jednostki.

 

Zdjęcia: Halina Gajda

 

ILOŚĆ PRZEPROWADZONYCH AKCJI
NA DZIEŃ: 17.04.2019

Pożary            
217
Miejscowe zagrożenia   254
Alarmy fałszywe   14
OGÓŁEM   485

 

 

Copyright © 2018 KP PSP Gorlice.
Wszelkie prawa zastrzeżone!

Kreacja: DM Studio